Jármű biztonságtechnika megoldásaink

Milyen biztonságtechnikai berendezést válasszak járművembe?

jármű biztonságtechnikai megoldásaink

Valószínűleg ahány autóvillamossági szerelőt kérdeznénk meg, annyi féle válasz születne. Én azt gondolom, elsősorban azt kell eldönteni, hogy milyen „félelem” ellen akarunk védekezni. Ha az autóban lévő értékeket akarjuk megvédeni (hifi, szerszámok, stb.) akkor mindenképpen riasztóban kell gondolkozni. Mivel nem lehet arra számítani, hogy a riasztó megszólalásakor valaki majd intézkedik helyettünk, érdemes egy GSM pager-el kiegészíteni a riasztót, hogy mi is értesüljünk a riasztás tényéről. Azt, hogy a riasztó milyen behatásokra riasszon, a beépített érzékelőktől függ.

Amennyiben elsősorban az autó elvitelét kívánjuk meggátolni (megnehezíteni) akkor szerintem jobb választás az utólagos/egyedi indításgátlás beépítése. Sokszor felmerül kérdésként, hogy minek indításgátlót beszerelni, az már úgyis van gyárilag az autóban. Ez igaz, viszont amíg a gyári rendszerekre előre fel lehet készülni (ezért is tudják ezeket az autókat az arra szakosodott tolvajok viszonylag könnyen ellopni) addig az utólagos rendszerek szervizenként különböznek, ezért sokkal több meglepetést rejthetnek a tolvajok számára.

Ha trükkös lopás vagy rablás ellen is akarjuk védeni magunkat, úgy olyan riasztó/indításgátló választására van szükség, amely rendelkezik ilyen jellegű védelemmel is.

Egyedi indításgátlás beszerelés

Cégünk legrégebb óta szerelt, „legsikeresebb” terméke.

Indításgátló beszerelés

Attól egyedi, hogy minden biztonságtechnikával foglalkozó szakember mást talál ki – ellentétben a gyári beépítésű „egyen” dolgokkal. Ezek a szerkezetek véleményem szerint a leghatékonyabb „lopásgátlók” közé tartoznak.

Lényegük, hogy a gépjármű beindítása egy bizonyos, a tulajdonos által ismert cselekvés vagy cselekvéssor után lehetséges. A beépítésre kerülő pontos műszaki tartalom az adott gépjárműtől függ, pl. más megoldás kerül megvalósításra a kulcs elfordításával és más a nyomógombbal indítható autók esetében. A több éves tapasztalat szerint, ha egy ilyen szerkezettel felszerelt gépjárművet megpróbálnak ellopni – mivel a tolvajnak csak percei vannak az autó elindítására – az sikertelen lesz. Az egyedi indításgátló beszerelési időtartama típustól függően 2-4 óra.

Riasztó beszerelés

Riasztó beszerelés

A mai járművekbe gyakorlatilag csak a jármű gyári információs rendszeréhez kapcsolódó CAN-BUS rendszerű riasztó szerelhető. Ezek a riasztók általában nem rendelkeznek külön távirányítóval, hanem a jármű gyári távirányítójával történő zárás/nyitáskor élesednek be, illetve kapcsolnak ki.

Műhelyünkben a Patrolline cég CAN-BUS rendszerű riasztóit szereljük. Riasztó beszerelésre árajánlatot a gépjármű típusa és a megkívánt biztonsági szint ismeretében tudunk adni.

A riasztó beszerelésének időtartama típustól függően 4-8 óra.

Hagyományos immobilizer

A gépkocsi indítását több ponton gátló készülék.

hagyományos immobilizer

Használata általában: a készülékhez tartozó kódkulcsot a gépkocsi műszerfalára szerelt kódaljzathoz érintjük így indíthatóvá válik az autó.

Mi megbízhatóságuk miatt a META cég SETECH által forgalmazott termékeit szereljük és ajánljuk. Az immobilizer beszerelésének időtartama 3-6 óra.

Funkciók:

  • Motorindítás megszakítás
  • Rádiófrekvenciás vezérlésű közelítőkártya
  • Elektronikusan kódolt kulcs (szervízmód)
  • LED visszajelzés
  • Automatikus élesedés

Váltózár

Váltózár beépítés

Mechanikus védelem, amelynek lényege, hogy a váltókart hátramenet helyzetben rögzíti.

A váltózár beszerelésének időtartama 1-6 óra.

Ajánlatot kérek

1 + 12 =

Tel./Fax: +36 24 447 457

Mobil: +36 30 9447 457

H-2310 Szigetszentmiklós, Szerelő u. 7.,